نصيحتي از حضرت ايت لله بهجت تبريزي

مدير انجمن: atr_zohoor

نصيحتي از حضرت ايت لله بهجت تبريزي

پستتوسط mostafa1765 » سه شنبه آبان ماه 21, 1392 2:27 pm

نقلي معروف از حضرت ايت الله اعظمي بهجت تبريزي است که هنگامي که افراد جوياي علم و معرفت سراغ اين استاد اخلاق بزرگ مير فتند و از ايشان درخواست نکته اي يا نصيحتي ميکردند ايشان مي فرمود:ايا به چيزهايي که از دين ومذهب خود ميدانيد عمل کرده ايد؟
و اين جواب را اکثر کساني که پيش اين استاد بزرگوار شرف ياب شدند را شنيده اند  واويزه گوش خود کرده اند.

اما اين نصيحت يعني چه؟
ايا به چيزهايي که از دين و مذهب خود ميداني عمل کرده اي؟من ميدانم که نماز اول وقت خوب است- من ميدانم که نگاه به نامحرم بد است - من ميدانم وبسيار شنيده ام که احترام به پدر و مادر انسان را بسيارارزشمند ميکند وبه جاهاي سيار خوبي در زندگي مادي و معنوي ميرساند . خلاصه من بسيار زياد ميدانم.اما خيلي بيشتر از چيزهايي که ميدانم نميدانم . و فقط به چيزهايي که نميدانم فکر ميکنم و منتظرم تا ندانسته هايم را عملي کنم.

اما واقعا عقلاني است هنگامي که من به دانسته هايم عمل نميکنم به ندانسته ايم بتوانم عمل کنم .هنگامي که من نماز اول وقت نميخوانم،هنگامي که همه نوع دروغي ميگويم،همه نوع گناهي ميکنم و... در اخر ميخواهم استاد اخلاق هم داشته باشم وادم خوبي باشم.البته منکر استادان بزرگوارو تاثيرات کلام نورانيشان نميشوم اما بياييم از دانسته هايمان شروع کنيم وانها را يک به يک و مو به مو انجام دهيم ومطمئن باشيم طبق گفته اين بزرگوار تاثيرش از هر ذکر گفتن و يا نماز هاي مخصوص خواندن بيشتر است چراکه خداوند متعال ميفرمايد :ان کسي که به دانستهايش درمورد دين کامل عمل کند خداوند ندانسته ايش را به او اموزش ميدهد وموجب ميشود که انهارا نيز عمل کند.

به اميد العبد شدن.

نماد کاربر
mostafa1765
کاربر عادي
کاربر عادي

تاريخ عضويت: سه شنبه فروردين ماه 26, 1387 12:00 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 214

Re: نصيحتي از حضرت ايت لله بهجت تبريزي

پستتوسط iabch » پنج شنبه آبان ماه 23, 1392 9:54 pm

.

عالــــــــــــــی بود

عاشق این کلمه "العبد" مرحوم آیت الله بهجت هستم ...
چه جمعه ها که یک به یک غروب شد نیامدی ؛ چه بغض ها که در گلو رسوب شد نیامدی .... یا اباصالح المهدی (عج)
نماد کاربر
iabch
همکار سايت
همکار سايت

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 15, 1386 12:00 am
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 2998

بازگشت به انجمن مذهبی نجاتگر

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان