کتاب آشنایی با مارها

کتاب آشنایی با مارها

مارها

کلمه «مار» تداعی کننده تصویری از یک موجود سمی و خطرناک است که بیشتر در چاله‌های سیاه و تاریک می‌خزد؛ اما واقعیت کمی متفاوت است. مارها موجودات ترسویی هستند و اغلب دوست دارند از موجودات متجاوزی همچون انسان‌ها دوری کنند.

هنگامی که موجود مزاحمی می‌بینند علائم هشداردهنده‌ای ایجاد می‌کنند و تا زمانی که این موجود مزاحم، آسیبی مانند کشتن یا خراب کردن آشیانه مار را به دنبال خود نداشته باشد، مارها سعی می‌کنند از او دوری کنند (البته این موضوع درباره جنس مؤنث در برخی از گونه‌ها که وظیفه دفاع از آشیانه را دارند، صادق است).

آن‌ها به وسیله روش‌های مختلفی همچون تکان دادن سریع دم (مارهای زنگی)، بلند کردن و تکان دادن سر (مار کبرا) و ترشح ماده سمی به سمت متجاوز (همه مارهای سمی)، به او هشدار می‌دهند. همین امر موجب می‌شود آن‌ها زمان بیشتری برای فرار داشته باشند. مارها تنها زمانی از ترشح زهر استفاده می‌کنند که چاره‌ای نداشته باشند؛ به عبارت دیگر ترشح زهر، آخرین سلاح مارها در برابر افراد متجاوز است.

در کتابچه PDF که پیش روی شماست ، با انواع مارهای سمی ، نیمه سمی و غیرسمی ؛ همچنین محل سکونت آنها آشنا خواهید شد. رنگ ، ساختار فیزیکی ، نوع سکونتگاه و تغذیه این مارها از دیگر نکات قابل توجه در این فایل آموزشی است.

آشنایی با موقعیت جغرافیایی سکونت هر مار و نحوه مقابله و برخورد با آنها گره گشای مشکلات شما در حوادثی همچون مارگزیدگی ها خواهد بود .

شما در این کتابچه با مارهای زیر آشنا می شوید :

  • مار  جعفری
  • مار دریایی
  • مار کبری
  • مار شاخدار
  • مار دریایی
  • کفچه مار
  • کک مار
  • گرزه مار

این کتاب به همت جناب آقای هادی قانع و معاونت آموزشی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز و در ۶۸ صفحه به صورت رنگی گردآوری شده است .

در صورت استفاده از منابع و موضوعات مندرج در کتاب حقوق گردآورنده و مولفین می بایستی رعایت گردد .

دانلود مخصوص کاربران عضو سایت است. برای نمایش لینک دانلود باید در سایت عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید !
irPowerWeb

نجاتگر :: حاصل سال ها تلاش دوستان ما براي خدمت به شما بهترين ها

نجاتگر در تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۵

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *