سرنوشت مصدوم در دستان کسی است که اولین پانسمان را انجام می‌دهد. (نیکلاس سن) آموزش کمک های اولیه
سرنوشت مصدوم در دستان کسی است که اولین پانسمان را انجام می‌دهد. (نیکلاس سن) آموزش کمک های اولیه
0
0

برانکارد چرخدار + نحوه قراردادن در آمبولانس

4271 بازدید

برانکارد چرخدار (مدل کاوالیه) دارای خصوصیاتی از جمله وزن سبک ، قابلیت صندلی شدن ، قرار گرفتن روی سطح زمین و قابلیت قرارگرفتن فرد بیمار یا مصدوم در وضعیت نشسته است.
در زمانی که فرد مصدوم یا بیمار روی این برانکارد قرار می گیرد و نیاز است فرد پوزیشن نشسته یا نیمه نشسته داشته باشد می توان با دستگیره ای که در پشت فرد قرار دارد ، وضعیت مناسبی برای او انتخاب کرد.

در صورتی که قصد دارید برانکارد روی زمین قرار دهید ، عقب برانکارد را آنقدر بالا بیاورید تا چرخ های کوچک جلوی برانکارد روی سطح زمین قرارگیرد. سپس با گرفتن اهرم جمع شدن چرخ ها را نگهدارید . برانکارد به آسانی روی زمین قرار میگیرد.


جهت صندلی و ویلچر نمودن برانکارد کاوالیه کافی است دستگیره مخصوص جلوی برانکارد را پایین نگه دارید و برانکارد را به صندلی تبدیل نمایید‌.

به این نکته توجه داشته باشید که چه فرد بیمار بر روی برانکارد باشد و یا نباشد امکان صندلی نمودن آن وجود دارد و فقط باید برای فرد توضیح دهید.
زمانی که برانکارد روی سطح ناصاف و ناهموار قرار دارد و امکان حرکت چرخ ها وجود ندارد می توانید برانکارد را روی زمین قرار داده و ضامن بازشدن چرخ ها را در جای خود قرار دهید.

نحوه قرار دادن برانکارد چرخدار مخصوص حرکت در آمبولانس :

  • برانکارد را روی چرخ های خود تا نزدیک به محل آمبولانس حرکت دهید.

  • قسمت جلوی برانکارد را به داخل آمبولانس حرکت دهید. هنگامی که برانکارد را داخل آمبولانس قرار می دهید سعی کنید چرخ های کوچک و قسمت بالای برانکارد دقیقآ روی سینی کف آمبولانس قرار گیرد تا برانکارد به راحتی جا گذاری شود.
  • برانکارد را به سمت داخل آمبولانس حرکت دهید تا پایه های جلوی برانکارد به سپر عقب آمبولانس برخورد کند در این زمان اهرم جمع کردن پایه ها را نگه دارید (جمع کنید) و برانکارد را به سمت جلو و داخل حرکت دهید.

  • سپر عقب آمبولانس و سینی که برانکارد بر روی آن قرار می گیرد به گونه ای طراحی شده است که وقتی پایه های جلوی برانکارد را به سپر عقب آمبولانس برخورد کرد ، اگر اهرم جمع کردن پایه ها را نگه دارید پایه های جلو جمع شده و لاستیک های جلوی برانکارد بر روی سینی قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید : حمل آتشنشان + تصاویر

بنابر این حتما به این نکته توجه داشته باشید تا زمانی که پایه های جلو برانکارد به سپر آمبولانس نچسبیده است ازگرفتن اهرم خودداری کنید و درصورتی که جلو جمع نمی شود از ضربه زدن و فشار زیاد خودداری کرده و مشکل را بررسی کنید.

وقتی که پایه های جلویی برانکارد جمع شده با بالا گرفتن برانکارد (هم سطح آمبولانس) برانکارد را به سمت جلو و داخل آمبولانس حرکت دهید تا کاملا در محل خود جا گیرد.

بعد از جاگذاری برانکارد در آمبولانس به طور کامل برانکارد را به جلو هدایت کنید که در انتهای سینی کف آمبولانس مهار شود و حتما دستگیره های نگهدارنده انتهای آمبولانس را درجای خود قرار دهید.

 

نوشته زهرا کبیری (با مختصری تغییر)

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nejatgar.com/?p=16453
اشتراک گذاری:
سینا
نجاتگر :: حاصل سال ها تلاش تیم امدادی نجاتگر براي ارتقای مهارت های امداد و نجات شما
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد برانکارد چرخدار + نحوه قراردادن در آمبولانس

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.