سرنوشت مصدوم در دستان کسی است که اولین پانسمان را انجام می‌دهد. (نیکلاس سن) آموزش کمک های اولیه
سرنوشت مصدوم در دستان کسی است که اولین پانسمان را انجام می‌دهد. (نیکلاس سن) آموزش کمک های اولیه
0
0

الفبای کوله گردی

2751 بازدید

کوله گردی از ارزان‌ترین روش‌های سفر که از گذشته تاکنون رواج داشته و طرفداران زیادی هم دارد می باشد. منظور از کوله گردی تلفیق پیاده‌روی و کمپینگ است. فردی که شیوه کوله گردی را برای انجام سفر خود انتخاب می‌کند، تقریباً همه موارد ضروری مورد نیاز در سفرش را به همراه دارد.

برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد، مهم‌ترین نکته داشتن کوله‌پشتی مناسب است. بعد از تهیه کوله‌پشتی مناسب جهت کوله گردی، نوبت به کفش، چادر، لباس مناسب و … می‌رسد که بسیار مهم هستند. در ادامه می‌خواهیم با این شیوه سفر بیشتر آشنا شویم.

یکی از نکاتی که شاید بهتر باشد به آن توجه کنید انتخاب هم‌سفری باتجربه است. البته این مورد ضروری و لازمی نیست چرا که خیلی از کوله گردها، تنهایی سفر می‌کنند. در ادامه به ذکر برخی نکات در ارتباط با شروع کوله گردی خواهیم پرداخت:

اقامت

سفر کوله گردی شما اگر بیش از چند روز طول بکشد، شب‌ها باید برای اقامت جایی داشته باشید و بهترین انتخابی که پیش روی شما است، مهمان‌سرا، کاروانسرا، مسافرخانه یا بنا کردن چادر است.

زمان

چیزی که در ارتباط با کوله گردی جذاب است و آن را به تفریحی بسیار هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند این است که زمان در اختیار شما است و نیازی نیست چیزی را به خودتان سخت بگیرید.

آمادگی بدنی

بسته به مسیری که می‌خواهید در پیش بگیرید، باید تناسب مسیر و آمادگی بدنی‌تان را نیز ارزیابی کنید. گاهی تنها چیزی که ممکن است در کوله گردی شما را محدود کند، آمادگی جسمانی‌تان است.

مسیر کوهستانی

بهتر است در ابتدای شروع کوله گردی، از رفتن به این مسیرها خودداری کنید. چنین مسیرهایی مناسب کسانی است که سال‌ها تجربه کوله گردی داشته باشند یا با اصول خاص چنین سفرهایی آشنا باشند.

 

بیشتر بخوانید : با پیست های اسکی ایران آشنا شوید

 

زمان سفر

قطعاً انتخاب فصل سفر از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید و همچنین پیش از شروع کوله گردی، استعلامی در ارتباط با شرایط آب و هوایی منطقه مقصد بگیرید.

حمل و نقل

شکل حمل و نقل را بهتر است بسته به مقصد و سفری که در پیش دارید انتخاب کنید. بهتر است اتومبیل شخصی‌تان را جایی نبرید و به جای آن از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. از اهداف کوله گردی می‌توان به کمک به حفظ محیط زیست نیز اشاره کرد.

بیشتر بخوانید :  با آفـرود آشنا شوید

کوله‌پشتی مناسب برای کوله گردی

از مهم‌ترین کارهایی که باید برای شروع کوله گردی انجام دهید می‌توان به انتخاب وسایل مورد نیاز اشاره کرد. کوله‌پشتی در اولویت اهمیت کوله گردی قرار دارد. سه نکته بسیار مهم درباره خرید کوله‌پشتی وجود دارد که باید آن را رعایت کنید و آن وقت هیچ مشکلی نخواهید داشت.

گنجایش کوله‌پشتی بسیار مهم است. این ظرفیت را باید بر اساس مدت زمان سفر و همچنین مقدار وسایلتان انتخاب کنید.

ویژگی‌های کوله‌پشتی مورد نظرتان بسیار مهم است.

کوله‌پشتی انتخابی شما باید کاملاً با ابعاد بدنی‌تان متناسب باشد.

درنهایت این که بهتر است کوله‌پشتی‌ای را انتخاب کنید که توانایی تحمل وزنی در حدود 13 کیلوگرم را داشته باشد.

لباس و کفش مناسب برای کوله گردی

یک نکته مهم برای انتخاب لباس جهت کوله گردی وجود دارد و لازم نیست خودتان را خیلی برایش اذیت کنید. آن نکته، مقصدی است که برای سفر انتخاب کرده‌اید. درنتیجه باید به کارکرد لباس و همچنین وزنی که دارد توجه کنید. ویژگی‌های مختلفی وجود دارد که اگر لباستان آن‌ها را داشته باشد می‌تواند گزینه مناسبی جهت کوله گردی باشد. از این ویژگی‌ها می‌توان به تعدادی جیب، زیپ، خصوصیاتی همچون آنتی باکتریال بودن، حفاظت از بدن در برابر حشرات و … اشاره کرد. بسته به شرایط جوی، هر مدل جورابی که انتخاب کردید در هنگام سفر هر چند ساعت یک بار پایتان را در هوای آزاد بگذارید تا آسیب نبیند.

انتخاب یک چادر سبک ، مقاوم و مناسب نیز جهت انجام کوله گردی ضروری است . در مقالات آینده نجاتگر با کوله گردی ، تجهیزات و جزییات آنها بیشتر آشنا خواهید شد

 !!! قبل از انجام هر برنامه کوله گردی باید با مهارت های کمکهای اولیه آشنا باشید و تجهیزات ضروری امدادی به همراه داشته باشید

منبع : با تغییر و تلخیص از کایت

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nejatgar.com/?p=16390
اشتراک گذاری:
سینا
نجاتگر :: حاصل سال ها تلاش تیم امدادی نجاتگر براي ارتقای مهارت های امداد و نجات شما
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد الفبای کوله گردی

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.