پـایگاه اینترنتی نجـاتگر :: آموزش امداد و نجات
ورود | عضویت
شناسه :
نام اصلی :
ایمیل :
تایپ مجدد :
رمز عبور :
تایپ مجدد :
امروز پنجشنبه، 6 ارديبهشت ماه، 1397
» کانون تبليغات

» حمایت از ما

.: حمایت مالی از توسعه فعالیتهای نجاتگر :.

» عضويت در نجاتگر
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 
» مرکز پشتیبانی زنده نجاتـــگر
» بيشتر بخوانيد

هنگام وقوع زلزله په بايد کرد ؟

#در_نجاتگر_بخوانيد

» 10ساله شديم

" 10 سال با شما "

نجاتگر؛تولد ده سالگي اش را جشن گرفت


کانال تلگرام ما :   nejatgar_com @

» گنجینه نجاتگر

گالری فیلم و کلیپ

بازی آنلاین

» آمار کاربران
پـایگاه اینترنتی نجـاتگر :: آموزش امداد و نجات: پزشکی سلامت

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]
زیرموضوعات

داروهابیماری

تفاوت آنفلوآنزاي خوکي و فصلي

بخش مقالات پزشکی سلامت >>

  

تفاوت آنفلوآنزاي خوکي و فصلي

 (swine flu)

 

حدوداً يک سال است که هيچ جايي ايمن به نظر نمي رسد. شماوارد يک اتوبوس شلوع يا مترو مي شويد که بيني هاي آبريزش کننده و چهره هاي مريض را مي بينيد.

 شما تو دماغي صحبت کردن و عطسه ها را در فروشگاه خوار و بار يا سالن ورزشي مي شنويد. يک روز کامل کاري شما درحالي طي مي شود که سرفه هاي سخت و فشار همکارتان به ريه هايش را مي شنويد و می بینید.

 همه جا با بچه هايي که شبيه ميدان مين هستند روبرو مي شويد، درحالي که اين مغزهاي جوان در حال جمع آوري دانش درمدرسه هايشان هستند، بدن هاي آنها همه گونه ميکروب را به خود جذب مي کنند. هيچ شکي در اين مورد وجود ندارد: سرماخوردگي و آنفلوآنزا زماني ما را وحشت زده کرده اند.

 اما احتمالاً خيلي زود آرزوي روزهاي خوبي را پيدا مي کنيم که آنفلوآنزا و سرماخوردگي تنها چيزي بودند که بايد نسبت به آنها نگران مي بوديم دقيقاً يک سال پيش خوک ها بيشتر به شخصيت هايي در کتاب هاي کودکان شبيه بودند تا ستاره هاي اصلي برنامه هاي آخر شب تلويزيون. قبل از بهار سال 2009 بود که اولين مورد از آنفلوآنزاي خوکي به ثبت رسيد.


تاریخ ارسال : يكشنبه، 17 آبان ماه، 1388          بازدید : [ 21524 ]       » ادامه مطلب

آنفولانزای خوکی

بخش مقالات پزشکی سلامت >>

  

آنفلوآنزای خوکی

 (swine flu)

 

یک بیماری تنفسی و ناشی از ویروس آنفلوآنزایی نوع A است که باعث شیوع آنفلوآنزا در میان خوک‌ها می‌شود.ویروس آنفلوآنزای خوکی به طور طبیعی انسان‌ها را آلوده نمی‌کند. اما مواردی از عفونت‌ انسان‌ها با ویروس‌های آنفلوآنزای خوکی و انتشار انسان به انسان آن‌ها گزارش شده است.

 مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) می‌گوید از ماه مارس سال 2009 شماری از موارد ابتلای انسانی با گونه جدیدی از ویروس آنفلوآنزای A خوکی به نام H1N1 در مکزیک،‌ و چند ایالت آمریکا از جمله کالیفرنیا و تگزاس گزارش شد.

 به گفته کارشناسان CDC این نوع جدید ویروس قابلیت انتقال انسان به انسان را دارد، اما هنوز روشن نیست که آیا انتقال انسان به انسان این ویروس آنقدر ساده هست،‌ که یک همه‌گیری جهانی (پاندمی) آنفلوآنزا به وجود آید یا نه. چنین همه‌گیری جهانی ممکن است به مرگ میلیون‌ها نفر بینجامد، چرا که بدن انسان‌ها ایمنی لازم برای مقابله با این ویروس جدید را ندارد.احتمالا انتقال این ویروس از راه سرفه‌ و عطسه افراد آلوده رخ می‌دهد.


تاریخ ارسال : جمعه، 9 مرداد ماه، 1388          بازدید : [ 22016 ]       » ادامه مطلب