ایجاد خلط

خواهشمند است كليه مباحث مربوط به بيماري ها ، راههاي انتقال و درمان را در اين بخش وارد كنيد.

ایجاد خلط

پستتوسط mehdi4467 » دوشنبه بهمن ماه 16, 1391 2:10 pm

سلام
من یک بیمار مبتلا به سل هستم که درحال درمان می باشم. در این نوبت که باید آزمایش خلط بدهم به هیچ عنوان خلط ندارم.
آیا راهی وجود ندارد که باعث شود من دارای خلط شوم؟ مثلا خوردن میوه ای و یا قرص و یا ... .
ضمن اینکه من از قرص جوشان ACC استفاده کردم ولی فایده ای نداشت.
در عیر این صورت باید از طریق راه های بیمارستانی عمل کنم که ترجیح می دهم اگر راهی وجود داشته باشد این کار را نکنم
mehdi4467
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن ماه 16, 1391 2:08 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 14

Re: ایجاد خلط

پستتوسط montazer » سه شنبه بهمن ماه 17, 1391 8:50 am

.
سلام دوست عزیز . وقت شما بخیر

انشالله که هر چه زودتر شاهد بهبودی کامل شما باشیم

در حالت کلی برای ایجاد خلط می توان از داروهای خلط اور و همچنین گیاهان خلط آور و تحریک کننده استفاده کرد

هر چند با توجه به شرایط خاص شما ، باید حتما قبل از مصرف با پزشک معالج خود مشورت داشته باشید تا تداخل دارویی ایجاد نشود .

در قسمت اول گیاهان خلط آور را به حضورتان معرفی می کنیم :

اين گياهان حاوي ساپونين است كه خاصيت تحريك كنندگي دارد ، درنتيجه باعث افزايش ترشحات مجاري تنفسي و برنشها ميشوند، و به علت تهوع آوري باعثخروج خلط ميشوند. گیاهانی نظیر :

شيرينبيان ، اپيكا ، آنونيس ، ريشه پامچال طبي ، شلغم

همچنین در کاربرد داروهای زیر نیز خلط اور هستند که حتما قبل از مصرف بایستی از پزشک خود راهنمایی بطلبید ؛ داروهایی نظیر :

آلتادین ، اکسپکتورانت، برم‌هگزین، برونکوتیدی ، ب‌ب‌کلد، گایافنزین

موفق و سربلند باشید
پایگاه اینترنتی نجاتگر :: مدرسه الکترونیکی آموزشهای امداد و نجات
نماد کاربر
montazer
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهريور ماه 27, 1386 1:00 am
تشکر کرده: 37 بار
تشکر شده: 23 بار
امتياز: 17823

پستتوسط mehdi4467 » سه شنبه بهمن ماه 17, 1391 12:52 pm

ممنون از پاسخ و اظهار لطف شما.
سوال من این است که گیاهانی که شما معرفی کرده اید آیا تولید خلط می کنند و یا موجب تسهیل خروج خلطی می شود که وجود دارد؟
ضمنا از بین گیاهانی که نام بردید کدام موثرتر است؟ چون من واقعا به هیچ عنوان خلط ندارم.
مثلا شلغم آیا تاثیر خوبی دارد؟ چون تهیه آن هم راحت تر است اگر تاثیر خوبی دارد همان را مصرف کنم.
ممنون
mehdi4467
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن ماه 16, 1391 2:08 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 14

پستتوسط montazer » سه شنبه بهمن ماه 17, 1391 1:16 pm

.

ببینید دوست عزیز به صورت کلی برای تولید خلط بایستی از گیاهان و خوراکی هایی که بلغم هستند و طبع سرد و تر دارند استفاده شود

گیاهان و میوه هایی نظیر : جو - سیب زمینی - غوره - آبغوره و خوراکی هایی نظیر سوپ جو و گیاهان دارویی نظیر : شيرين بيان ، اپيكا ، آنونيس

استفاده از شلغم که در بالا ذکر کردیم هم بی تاثیر نیست اما با توجه به طبع گرم این میوه ممکن است به اندازه کافی موثر واقع نشود . مواردی که عرض کردیم خدمت شما باعث ایجاد خلط در بدن می شوند و نه تسهیل در خروج خلط (در برخی داروها مورد دوم هم صدق می کند)

از منشئات بروز بیماری سل مشکلات گوارشی و عادت های ناصحیح خوردن و نوشیدن است . انشالله پس از بهبودی کامل حتما به این نکته توجه داشته باشید .
پایگاه اینترنتی نجاتگر :: مدرسه الکترونیکی آموزشهای امداد و نجات
نماد کاربر
montazer
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: چهارشنبه شهريور ماه 27, 1386 1:00 am
تشکر کرده: 37 بار
تشکر شده: 23 بار
امتياز: 17823

بازگشت به بيماري ها

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان