اسلحه های برقاطیسی غیر اتمی

مطالب مربوط به حملات اتمی،شیمیایی ،میکروبیولوژی و راههای دفاع از این حملات را در این قسمت قرار می گیرد.

اسلحه های برقاطیسی غیر اتمی

پستتوسط yamahdi » پنج شنبه خرداد ماه 4, 1391 11:45 pm

اسلحه های برقاطیسی غیر اتمی

به نظر می رسد که ایلات متحده چنین اسلحه هایی را در زرادخانههای خود دارد، ولی اینکه چه مدلی از آنها را در اختیار دارد معلوم نیست. بیشترتحقیقات ایالات متحده با مشکل قدرت زیاد امواج روبه رو هستند. با توجه به صحبت هایگزارش گرها و خبر نگاران چنین اسلحه هایی در جنگ عراق هم مورد استفاده قرار گرفتهاست . در حقیقت بیشتر بمب های برقاطیسی ایالات متحده بمب های واقعینیستند. آن ها بیشتر شبیه اجاق های ماکروویو هستند که دارای پرتو های متمرکزی ازانرژی هستند. این امکان وجود دارد که این تکنولوژی بسیار پیشرفته و گران به رویموشک های کروز سوار شده باشند و این تنها یک قسمتی از بحث بمب های الکترونیکی بود.

به کار بردن منابع ارزان ؛ مهندسی ارتش بنیادین.یک سازمان تروریستی می تواند به سادگی یک بمب e-bomb خطرناک بسازد. در اواخر ستامبر۲۰۰۱ مهندس های طراز اول یک مقاله در مورد احتمال وجود این ابزارنوشتند. این مقاله به روی ژنراتورهای شارش متراکم که فکراولیه آن ها به سال ۱۹۵۰ برمی گردند توجه کرده بود و در مورد e-bomb های قدرتمند ارزان قیمت توضیحاتی دادهبود. فکر اصلی این طرح نوشته گزارش فردی به نام کارلو کوپ، یکتجزیه و تحلیل کننده ی مسائل دفاعی بود. اندیشه ی بزرگ ساخت این وسیله، واقعأ براینیروهای دولتی برای مدتی مهم بود. البته هیچ کس قادر به ساخت دستگاه e-bomb با این توضیح به تنهایی نخواهد بود.بمب شامل یک سیلندر فلزی است که به عنوان آرمیچر توسط یک حلقه ی مارپیچ از سیم پیچنگهداری شده است . سیلندر آرمیچر، با مواد منفجره ی قوی و یک پوشش قوی بیرونی کهتمامی دستگاه را پوشانده است احاطه شده است. موتور، سیلندر را که به طور مجزادریک محیط خلأقراردارد ، میچرخاند. بمب همچنین منشأ قدرتی دارد(مثل خازن) که میتواند به مسیر سیم پیچ وصل شود.

در این قسمت ترتیب رخدادهایی را که برای انفجار بمب رخ می دهدرا می توانید ببینید :یک سوئیچ به خازن وصل شده . بخش متحرک سیم پیچ الکتریسیته یجاری را به سیمها منتقل می کند. این ژنراتورها میدان مغناطیسی بسیار قوی دارند .مکانیزم ساده ی یک فیوز مواد منفجره را فعال می کند . انفجار به صورت موج از وسط سیلندر آرمیچر عبور می کند، اینموج انفجار از وسط سیلندر در تماس با سیم پیچ ساکن قرار می گیرد .

StatorWinding این یک دوره چرخش درحوزه ی قلمرو مدار می سازد که استاتور را از منبع تغذیه خود قطع می کند. چرخش کوتاه استاتور باعث ایجاد میدان مغناطیسی فشرده می شود که در نتیجه یک انفجارالکترومغناطیسی قوی را به وجود می آورد.بیشتر این اسلحه ها می توانند تا اندازه یکوچکی منطقه ای را تحت تأثیر خود قرار دهند البته نه به اندازه ی حمله ی بمب هایالکترو_ مغناطیسی اتمی ولی می تواند خسارات جدی وارد کند. ایالات متحده به خاطر این که این اسلحه ها به هیچ وجه مرگ آورنیستند از شرح آن ها صرف نظر کرده ولی این اسلحه ها به صورت جدی مخرب هستند. یکحمله با بمب برقاطیسی می تواند زندگی را در ساختمان ها فلج و نابود کند همچنین میتواند باعث نابودی یک ارتش بزرگ باشد. در اینجا انواع سنا ریو های ممکن برای حمله های مختلف وجوددارد.پالس های قوی تر می توانند برنامه های کامپیوتریرا خراب کنند ونیز انفجار های خیلی قدرتمند می تواند به طور کلی وسایل و تجهیزات الکتریکی را از کار بیندازد.

در جنگاوری مدرن سطوح مختلفی از حملات انجام می شوند تعدادیاز عملیات های مهم جنگ را بدون زخمی و شکنجه کردن نیروها انجام دهند.
به عنوان مثال e-bomb می تواند بهطور مؤثر،تحرکات نظامی دشمن رامتوقف سازد. - سیستم های کنترلی وسایل نقلیه - هدف قرار دادن سیستم های زمینی بر روی بمب ها و موشک ها - سیستم های ارتباطی - سیستم های راه بری ، ناوبری، هدایت ، تعیین مسیر - سیستم های سنسور بلند یا کوتاه(رادارها)یک e-bombمی تواند مخصوصاً در مواردی مانند تهاجم به عراق موًثر باشد. به دلیل این که پالسها می توانند روی خنثی کردن زاغه های مهمات زیرزمینی تأثیرگذار باشند. یک انفجاراتمی در منهدم کردن خیلی از این زاغه ها می تواند مؤثر باشد ولی به طور بالقوه میتواند شامل خراب کردن و با خاک یکسان نمودن مناطق اطراف و خانه های مسکونی نیزباشد.

یک پالس الکترومغناطیسی می تواند از زمین بگذرد و زاغه ها را از کار بیندازد، همچنین چراغ ها و سیستم های تهویه ی هوا، ارتباطات و از جمله درهای الکترونیکیرا از کار بیندازد،و در حقیقت می تواند به طور کلی یک بانک زاغه را از کار بیندازدو غیر قابل استفاده نماید. همچنین نیروهای ایالات متحده به سادگی می توانند توسط حملات EMP مورد آسیب و صدمه قرار گیرند. اگر چهدر سال های اخیر ایالات متحده متخصص های الکترونیک را برای به روزسازی زرادخانه هااضافه کرده است.یک حمله ی گسترده تر الکترومغناطیسی در هر کشوری می تواندتوانایی سازماندهی نیروهای آن کشور را به خطر بیندازد. نیروهای زمینی می توانند به طور کامل و به درستی اسلحه های غیر الکترونیکی را مثل مسلسل ها از کار بیندازد، ولی آن ها می توانند اسلحه های الکترونیکی داشته باشند؛ وسایلی که به طور مؤثر دشمن را نابود می کند. یک حمله ی برقاطیسی می تواند هر ارتشی را تضعیف کند.

اگر یک EMP برق یک بیمارستان را از کار بیندازد به عنوان مثال کسی که برایادامه ی زندگی اش در اتاق عمل تلاش می شود بلا فاصله ناتوان شده و شاید حتی بمیرد.یکEMP شاید وسایل نقلیه رااز کار بیندازد مانند وسایل هوایی که می توانند سبب به وجود آمدن حادثه های مرگآور شود. در پایان مهم ترین تأثیر جانبی یک e-bomb می تواند عامل روانی باشد، یک حمله یکامل ودر سطح بالای الکترومغناطیسی در یک کشور پیشرفته در مدت زمان اندک می تواندزندگی مدرن را به یک وقفه ی آزار دهنده تبدیل کند. همه زنده می مانند ولی آن ها خودشان را در یک دنیای کاملامتفاوت پیدا می کنند . دنیایی بدون برق و الکتریسیته … !!!پيوست ها
thumbnail.aspx.jpeg
نحوه عملکرد emp
thumbnail.aspx.jpeg (8.89 KiB) بازديد 1533 بار
معاونت سایت
yamahdi
معاونت سايت
معاونت سايت
 
پست ها : 65
تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 28, 1386 12:00 am
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 1995

بازگشت به دفاع اتمی و شیمیایی

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان