خاطرات هادی ساعی از زلزله بم

اين قسمت پذيراي خاطرات زيباي شما دوستان گرانقدر مي باشد.

خاطرات هادی ساعی از زلزله بم

پستتوسط sajad2007 » جمعه ارديبهشت ماه 25, 1388 4:24 pm

-
[align=center]خاطرات هادی ساعی از زلزله بم
به بهانه هفته هلال احمر :twisted:   :wink:
[/align]


هادي ساعي، قهرمان ملي تكواندو و داوطلب هلال احمر با ذكر خاطرات خود از زمان وقوع زلزله بم گفت: داوطلبان جمعيت‌ هلال‌احمر دل‌هاي بزرگي دارند و با دل‌هاي پاكشان به مردم خدمت مي‌كنند.

هادي ساعي با بيان اينكه از سال 82 عضويت سازمان داوطلبان جعيت هلال‌احمر را كسب كرده ‌است، گفت: برخي مواقع انسان‌ها احساس نياز خاصي براي كمك كردن و خدمت‌رساني مي‌كنند كه به نظر من سازمان داوطلبان جعيت هلال‌احمر بهترين فضا را براي ابراز نيازهاي روحي انسان‌ها به وجود آورده است.

وي با اشاره به اينكه جمعيت هلال‌احمر سازماني عام‌المنفعه است، افزود: داوطلبان عضو اين جمعيت بدون هيچ چشم‌ داشتي در قبال حقوق و مزايا و فقط براي دلشان در جهت رضايت خداوند براي هم‌نوع خود فعاليت مي‌كنند.

ساعي وظيفه‌ ورزشكاران و شخص خود را به جهت الگو بودن براي نسل جوان و مردم بسيار بيشتر عنوان كرد و گفت: ما ورزشكاران و چهره‌هاي معروف در قبال زحمات، محبت‌ها و دعاهايي كه اين مردم براي ما انجام داده‌اند، مديون هستيم و بايد به نحو احسن در زمان‌ها و مكان‌هاي لازم به آنها كمك كنيم.

وي با اشاره به زلزله بم، بيان كرد: خيلي دوست داشتم در روزهاي اول زلزله بتوانم به مردم حادثه ديده بم كمك كنم ولي به خاطر شركت در اردوهاي ملي كه بسيار نيز براي ايران مهم بود، اين كمك و خدمت به روزهاي بعد موكول شد با اين حال با تمام وجود به استقبال اين مردم محروم و حادثه‌ ديده شتافتم.

ساعي با ذكر خاطره‌اي از زلزله بم گفت: در جريان بازديدهايي كه از شهر بم داشتم، در ديداري با تعدادي از بچه‌هاي اين شهر حادثه ديده كه تكواندو كار بودند، پيشنهاد تمرين كردن را به بچه‌هاي زلزله زده بم دادم كه باعث شد آنها بسيار خوشحال شوند.

[align=center][/align]

وي ادامه داد: من نيز به همراه آقاي ذوالقدر، سرمربي تيم ملي و مجيد افلاكي عضو ديگر تيم ملي به مكان باشگاه آنها كه فضايي بالغ بر 30 تا 40 متر بود، رفتيم و اين در حالي بود كه آنها حدود 50 نفر بودند.

قهرمان ملي ورزش تكواندو ايران افزود: با اينكه لباسي براي تمرين كردن نداشتيم اما براي خوشحالي آنها با همان لباس‌هاي شخصي مشغول به تمرين كردن شديم كه اين حركت در روحيه بچه‌هاي حادثه ديده و در جهت كمتر شدن ناراحتي آنها در آن زمان تأثير داشت.

ساعي با اشاره به اينكه هنوز نيز با آن بچه‌هاي حادثه ديده بم ارتباط دارد، گفت: در مواقعي كه آنها احتياج به چيزهاي خاصي مانند اقلام ورزشي مثلاً وسايل تكواندو و ديگر كمك‌هاي لازم داشته باشند، كمك‌هاي خود را دريغ نمي‌كنم.

وي افزود: زلزله بم حادثه خيلي بدي بود ولي مردم با كمك‌هايي كه داشتند، اين حادثه را به يك همدلي و محبت گسترده تبديل كردند.

عضو شوراي شهر تهران بزرگترين پتانسيل جمعيت هلال‌احمر را داوطلبان اين جمعيت عنوان كرد و گفت: با برنامه‌ريزي و هماهنگي درست و سپردن مسئوليت‌هاي اجرايي و نشان دادن راه خدمت‌رساني به اين عزيزان مي‌توان از كارايي بسيار بالاي آنها به نحو احسن استفاده كرد.

ساعي با اشاره به اينكه در چند كليپ از برنامه‌هاي هلال‌احمر در روزهاي اخير به مناسبت هفته هلال‌احمر حضور داشته است، خاطرنشان كرد: فعاليت‌هايم براي جمعيت هلال‌احمر را به عنوان پرداخت خمس و زكات شخصيت خود مي‌دانم.


[align=left]مصاحبه : خبرگزاری فارس[/align]

نماد کاربر
sajad2007
كاربر فعال
كاربر فعال
 
پست ها : 48
تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 2, 1386 12:00 am
محل سکونت: کرج
تشکر کرده: 3 بار
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 1763

بازگشت به خاطرات شما

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان