کوچک‌ترین نقاش غزه + عکس

امدادیار :: انجمن ویژه کودکان و نوجوانان ، آماده دریافت داستان ها ، خاطرات ، تجربیات و سوالات نوجوانان عزیز ایران زمین می باشد.

مدير انجمن: atr_zohoor

کوچک‌ترین نقاش غزه + عکس

پستتوسط sb125 » چهارشنبه بهمن ماه 9, 1392 5:55 pm

.

کوچک‌ترین نقاش غزه + عکس

مشکلات مردم فلسطین نه تنها از آنها مردمانی مقاوم بلکه نسل‌هایی خلاق و هنرمند ساخته است؛ خلاقیتی که از دل همه سختی‌های اشغالگری ایجاد شده است               این بار انگشتانی کوچک به عشق نقاشی با قلم‌موی خود تابلوهای هنری رسم که که با خیال خود نیروی معانی که وی تحمل می‌کند را به تصویر کشیده است.

«محمد قریقع» کودکی اهل غزه است که از 5 سالگی قلم‌مو به دست گرفته و استعداد او پس از مدتی نمایان شده است؛ استعدادی که در مسیر به تصویر کشیدن مشکلات میهنش و مسئله فلسطین بهره‌برداری شده است.

این کودک 12 ساله می‌گوید: دوست دارم این تابلوها همگی در خدمت فلسطین و مسئله آن باشد تا جهانیان از دردها و رنج‌هایی که این مردم با آن دست به گریبانند مطلع شوند.

وی می‌افزاید: نخستین تابلویی که طراحی کردم چهره مادری فلسطینی است که دست‌هایش را بالا آورده و در اطراف او به اندازه کافی ویژگی‌ها خستگی و غم و اندوه قرار داده است.

البته این هنرمند کوچک فلسطینی درس و مدرسه را هرگز فراموش نکرده و به بالاترین رتبه‌های درسی رسیده است اما از این شکایت می‌کند که: امکانات کمی داریم و هزینه زیادی برای طراحی و نقاشی باید بپردازیم و با مشکلاتی که خانواده‌ام دارند نمی‌توانم به راحتی آنها را بخرم برای همین از قهوه و ماسه استفاده می‌کنم تا نقاشی از یادم نرود.

لبخند تو را دیر زمانی است ندارم ؛
یک بار دگر خانه ات آباد بگو " سیب "
نماد کاربر
sb125
همکار سايت
همکار سايت

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 28, 1386 1:00 am
تشکر کرده: 6 بار
تشکر شده: 8 بار
امتياز: 4770

بازگشت به انجمن کودکان و نوجوانان

چه کسي حاضر است ؟